Żalek na spotkaniu u Prezydenta w sprawie zmian w Kodeksie wyborczym

Prezydent skierował do Sejmu projekt zmian w Kodeksie wyborczym. 8 stycznia w rozmowie w tej sprawie w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami klubów Klub Sprawiedliwa Polska reprezentował Poseł Jacek Żalek.

Po spotkaniu w rozmowie z Telewizją Republika Jacek Żalek ocenił projekt przygotowany przez prezydenta pozytywnie, bo – jak powiedział – „prezydent uwzględnił większość postulatów, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom opinii publicznej i opozycji”. – To tym bardziej zasługuje na uznanie, że pan prezydent ograniczył się do poprawy przejrzystości samego procesu głosowania i nie ingerował w prawo wyborcze. Nie ma więc zmian rewolucyjnych, a dzięki zmianom proceduralnym jesteśmy w stanie usprawnić ten system i odbudować zaufanie do procedur wyborczych – mówił poseł.

W jego ocenie „jest szansa, że te poważne zastrzeżenia i wątpliwości, które pojawiły się w związku z wyborami samorządowymi, teraz, w czasie wyborów parlamentarnych, nie będą miały miejsca”. Zdaniem Żalka projekt ma szansę wejść w życie jeszcze przed wyborami parlamentarnymi.

źródło: telewizjarepublika.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *