Wiceprezes rady ministrów Jarosław Gowin złożył studentom uczelni i szkół wyższych życzenia z okazji nowego roku akademickiego. – Życzę Wam, abyście podczas studiów poznali wielu prawdziwych mistrzów, żebyście zdobyli wiedzę, która potem będzie Wam służyć w życiu zawodowym, a także żebyście zawiązali wiele przyjaźni na całe życie – powiedział Jarosław Gowin.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego wyraził opinię, iż dzięki wchodzącej w życie 1 października 2016 roku ustawie deregulacyjnej, w nowym roku akademickim będzie mniej biurokracji na uczelniach, a studenci będą mieli łatwiejszy dostęp do drugiego kierunku studiów oraz kredytów studenckich.

Minister Jarosław Gowin zwrócił też uwagę na rozpoczynający się proces zmian systemowych na polskich uczelniach i zaplanowany w przyszłym roku Narodowy Kongres Nauki. Minister zaapelował do studentów o aktywny udział w debacie na temat przyszłości polskich uczelni. – Bardzo liczę na to, że w debacie wybrzmi głośno także Wasz, studencki głos. Bo przecież to dla Was są uniwersytety, to o Waszą przyszłość chodzi – powiedział Jarosław Gowin.

 

Szanowni Państwo! Drodzy Studenci!

Rozpoczyna się nowy rok akademicki. Dla Was, a zwłaszcza dla tych, którzy są studentami pierwszego roku akademickiego, to początek fascynującego okresu życia.

Od 1 października na uczelniach zacznie się wiele zmieniać. Będzie zdecydowanie mniej biurokracji – co dla studentów oznacza m.in. łatwiejszy dostęp do drugiego kierunku studiów, czy kredytów studenckich.

W tym roku akademickim chcemy doprowadzić do głębokich zmian systemowych na polskich uczelniach. Planujemy zorganizowanie Narodowego Kongresu Nauki – wielkiej debaty na temat tego, jak mają wyglądać polskie uczelnie, żeby kształciły na najwyższym światowym poziomie. Bardzo liczę na to, że w debacie wybrzmi głośno także Wasz, studencki głos. Bo przecież to dla Was są uniwersytety, to o Waszą przyszłość chodzi.

Życzę Wam, abyście podczas studiów poznali wielu prawdziwych mistrzów, żebyście zdobyli wiedzę, która potem będzie Wam służyć w życiu zawodowym, a także żebyście zawiązali wiele przyjaźni na całe życie.

Udanego roku akademickiego!

Źródło: http://www.nauka.gov.pl/aktualnosci-ministerstwo/zyczenia-jaroslawa-gowina-dla-studentow-na-nowy-rok-akademicki.html