bibi

Bielan: PO i PiS zniechęcają Polaków do głosowania

13 Maj 2014

– Sankcje polityczne wobec Rosji nie przyniosą rezultatów w krótkim czasie, dlatego aby osiągnąć szybszy efekt, potrzeba twardego stanowiska Zachodu w kwestiach gospodarczych – mówił dzisiaj Adam Bielan, w Salonie politycznym Trójki.

Eurodeputowany Polski Razem przyznał, że Gazprom jest największym dostarczycielem gazu do Europy, ale zauważył też, że Unia Europejska jest największym rynkiem zbytu dla Gazpromu. – Rosjanie od wielu lat próbują przeorientować część swojego eksportu na kierunek azjatycki, ale jest to bardzo kosztowne. Dlatego Unia może zagrozić Rosji, że zdecydowanie ograniczy odbiór gazu.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY

Adam Bielan powiedział, że Stany Zjednoczone są gotowe do twardej polityki, ale politycy USA zdecydowali, że nie będą wybiegali przed szereg.

Polityk Polski Razem Jarosława Gowina zauważył, że rywalizacja PO i PiS polega na wzajemnym obrzucaniu się błotem, m.in. za pomocą negatywnych spotów. – To zniechęca ludzi do głosowania. Spodziewam się niskiej frekwencji, być może najniższej w historii.