Michał Cieślak

Poseł Cieślak: Stacjonarne alkomaty na stacjach paliw

18 Październik 2017

Stacjonarne alkomaty na stacjach paliw – to pomysł świętokrzyskiego posła z klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość Michała Cieślaka (Polska Razem) na poprawę bezpieczeństwa ruchu na drogach.

Swoją koncepcję Michał Cieślak przedstawił w czwartek podczas posiedzenia Sejmu w wystąpieniu krytykującym wywołany przez Pawła Kukiza temat instalacji alkomatów w parlamencie. – Jestem przekonany, że większości parlamentarzystów wystarcza silna wola. Zdumiewa mnie jednak fakt, że środowisko KUKIZ’15 nie dostrzega wielu ważniejszych problemów państwa – zaczął Michał Cieślak. – Dlatego dla odmiany chciałbym zaproponować, aby wyposażyć w alkomaty stacjonarne stacje paliw. Umożliwi to kierowcom oraz obywatelom przeprowadzenie badania w sposób nieskrępowany, ogólnodostępny, co w znaczny sposób może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Wniosek w tej sprawie zamierzam złożyć do właściwego ministra oraz zaproponować takie rozwiązanie zarządowi PKN Orlen – zapowiedział Michał Cieślak.

Źródło: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/polska-i-swiat/a/posel-cieslak-stacjonarne-alkomaty-na-stacjach-paliw,12576898/