WhatsApp Image 2021-09-28 at 14.20.37

Wizyta Jarosława Gowina w województwie kujawsko-pomorskim

28 Wrzesień 2021

Prezes Jarosław Gowin gościł dzisiaj w województwie kujawsko-pomorskim. Uczestniczył w zbieraniu podpisów pod akcją „Stop Wyższym Podatkom”, a także uczestniczył w konferencji prasowej. 

  • Konsekwencją #PolskiŁad będzie kolejna fala drożyzny i podwyżek – na ten temat rozmawialiśmy dzisiaj z mieszkańcami Inowrocławia z inicjatywy radnego Dobromira Szymańskiego. Przekazywaliśmy informacje, jakie skutki #PolskiŁad przyniesie ogółowi polskiego społeczeństwa.
  • W tym tygodniu Sejm ma zamknąć prace nad ustawami podatkowymi #PolskiŁad. To 700 stron przepisów mających wejść w życie od 1 stycznia 2022 r. Od 1 stycznia przedsiębiorcy mają stosować się do przepisów, które są niespójne, nieprecyzyjne i budzą wątpliwości interpretacyjne.
  • Przepisy #PolskiŁad, które mają wejść w życie od 1 stycznia 2022 r., to bezdyskusyjne radykalny wzrost opodatkowania dla przedsiębiorców, a tak naprawdę dla całej klasy średniej.
  • Co mają zrobić przedsiębiorcy, którzy z dnia na dzień będą musieli płacić znacząco wyższe podatki? Zrobią jedną z 3 rzeczy: zamkną firmy bo zbankrutują, zwolnią pracowników, albo będą zmuszeni podnieść ceny swoich towarów i usług.
  • Dzięki protestowi Porozumienia udało się zapobiec najbardziej drastycznej podwyżce, przewidzianej pierwotnie przez rząd w #PolskiŁad, podwyżce podatków o 50%. Ta podwyżka ma niestety sięgać, według planów rządowych, około 30%. – mówił prezes J. Gowin podczas konferencji prasowej