Bielan: Polska Razem nie jest partią wodzowską.

„Wybory europejskie  niestety mają w Polsce małą frekwencję. Ale ta niska frekwencja  będzie służyła małym ugrupowaniom, dlatego że udział bierze w nich bardziej uświadomiona politycznie część społeczeństwa” powiedział europoseł Polski Razem Adam Bielan, w wywiadzie opublikowanym w „Polska the Times”. Bielan odniósł się tym samym do ostatnich wyników Polski Razem w sondażach i zaakcentował, że poparcie 4% wśród osób zdecydowanych na kogo głosować, jest dwukrotnie wyższe  od tego, które miał Palikot zanim uzyskał sukces, jakim było wejście do Sejmu.  Ponadto Bielan przypomniał o olbrzymim wysiłku włożonym w oddolne budowanie partyjnych struktur i sojuszy na którym skoncentrował się Jarosław Gowin.

Europarlamentarzysta ustosunkował się także do burzy jaką wywołały ruchy wewnątrz partii.  „Jarosław Gowin jest liderem. Ale Polska Razem nie jest ugrupowaniem wodzowskim, a formacją obywatelską i dopuszcza do głosu oraz liczy się z opiniami wszystkich członków”. Bielan zwrócił uwagę, że usilne szukanie sporu w Polsce Razem jest sprzeczne z prawdą i przypomina „ Migalski pozostanie szefem największego regionu i będzie kandydował z list Polski Razem.”

Ponadto Bielan skomentował kwestię kandydatury Michała Kamińskiego z list Platformy Obywatelskiej. „ Po odejściu z PiS z niezrozumiałych dla mnie powodów uznał nagle, że największym zagrożeniem polskiej prawicy jest Jarosław Kaczyński. To co robił później wynikało z jego emocjonalnej oceny sytuacji”.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *