Bielan: Posłowie zostali wyrzuceni z PiS z wilczym biletem

– Posłowie zostali wyrzuceni z PiS z wilczym biletem – mówił w programie „Po przecinku” w TVP Info Adam Bielan, komentując decyzję o usunięciu z PiS zawieszonych wcześniej posłów: Mariusza Antoniego Kamińskiego, Adama Hofmana i Adama Rogackiego.

Adam Hofman, Mariusz Antoni Kamiński i Adam Rogacki zostali usunięci z partii po tym, jak okazało się, że wzięli z sejmowej kasy pieniądze na podróż samochodami, a polecieli do Hiszpanii tanimi liniami w towarzystwie małżonek. Według informacji Radia ZET, bilety lotnicze na przelot posłowie kupili pod koniec września, czyli na ponad 2 tygodnie przed otrzymaniem zgody na przejazd samochodem i na prawie miesiąc przed pobraniem zaliczki w wysokości 19 tys. 779 złotych. Byłym już posłom PiS może za to grozić sprawa karna. Media informowały też o awanturze z udziałem żon parlamentarzystów, do której doszło na pokładzie samolotu. Wdały się one w sprzeczkę z obsługą, która zwróciła im uwagę, że nie można spożywać własnego alkoholu.

Adam Bielan z Sprawiedliwej Polski ironizował, że oczywiście można było zrobić inaczej i tak, jak to robi PO, zamieść sprawę pod dywan. – Sekretarz generalny Paweł Graś, pytany o to, dlaczego Sławomir Nowak nadal zasiada w klubie PO, stwierdził, że Nowak poniósł już karę, bo jest atakowany przez media. Można było odpowiedzieć tak samo. Panowie posłowie Kamiński, Hofman i Rogacki od kilku dni nie schodzą z czołówek tabloidów. Tabloidy ich rozrywają na strzępy, w związku z tym ponieśli już zasłużoną karę i mogą przeczekać sprawę w klubie – mówił.

Na pytanie, czy jest jakikolwiek powrót do polityki dla trzech posłów, po tym co się stało, Bielan stwierdził, że trudno to sobie wyobrazić. – Wprawdzie z jednej strony w Polsce trudno do końca komukolwiek skończyć tak karierę polityczną, widzimy ludzi wydawałoby się skompromitowanych, którzy wracają, ale ci posłowie zostali wyrzuceni z PiS z wilczym biletem. Odchodzą w wyniku bardzo poważnych zarzutów o defraudację środków publicznych – stwierdził.

Oglądaj program: tvp.info

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *