Bielan zdradza kulisy konwencji Zjednoczonej Prawicy

– Wszystko co było mówione na sali głównej było przez nas autoryzowane. Natomiast na panelach specjalistycznych była wolna, nieskrępowana dyskusja – powiedział w „InfoRozmowie” Adam Bielan, wiceprezes Polska Razem, odsłaniając kolejne kulisy konwencji Zjednoczonej Prawicy i PiS.

Zdaniem Bielana zgiełk wokół konwencji bierze się z niezrozumienia formuły. – Niemal wprost przenieśliśmy formułę konwencji z Wielkiej Brytanii – powiedział i wyjaśnił, że tam co roku jesienią wszystkie partie polityczne organizują czterodniowe konwencje. W ich ramach odbywają się panele główne, na których jest prezentowany program oraz mnóstwo paneli tematycznych, pobocznych.

Panele specjalistyczne Bielana

– Wszystko co było mówione na sali głównej było przez nas autoryzowane. Natomiast na panelach specjalistycznych była wolna, nieskrępowana dyskusja podczas której występowało mnóstwo osób niezwiązanych z prawicą. Wyraźnie to odgraniczaliśmy – zaznaczył.

Pomysły Ziobry i Święczkowskiego

Podkreślił, że dzień po panelu, na którym m.in. Zbigniew Ziobro, czy Bogdan Święczkowski przedstawiali pomysły dotyczące wymiaru sprawiedliwości był oficjalny panel dotyczący tej dziedziny. – I tam były przedstawione nasze propozycje programowe – wyjaśnił.

źródło: tvp.info

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *