Gowin: Konserwatywni wyborcy nie mają już czego szukać w PO

– Od tego, by oceniać kto jest, a kto nie jest wrogiem chrześcijaństwa jest Bóg – odpowiedział Jarosław Gowin w programie „Polityka przy kawie”.

– Jest rzeczą oczywistą, że Donald Tusk skręcił z Platformą w lewo, dlatego nie ma tam już miejsca dla ludzi przywiązanych do tradycyjnych polskich wartości. Konserwatywni wyborcy nie mają już czego szukać w PO. Prezes Polski Razem odniósł się w ten sposób do wizyty Donalda Tuska we Włoszech i dzisiejszego spotkania polskiego premiera z papieżem Franciszkiem.

– To ciekawe, że Janusz Palikot zdaje się potwierdzać słowa Jarosława Kaczyńskiego – mówił szef Polski Razem w odpowiedzi na słowa Janusza Palikota. Gowin odniósł tym samym do wywiadu Jarosława Kaczyńskiego, którego prezes PiS udzielił tygodnikowi „wSieci”. „Nie mam wątpliwości, że Donald Tusk jest jednoznacznie po złej stronie. Jest wrogiem chrześcijaństwa” – stwierdził lider Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z gazetą.

– Ja już taki pewien nie jestem, bo od tego, by oceniać kto jest, a kto nie jest wrogiem chrześcijaństwa jest pan Bóg na Sądzie Ostatecznym – tłumaczył Gowin.

– Donald Tusk w sowim cynizmie jest w stanie zrobić bardzo wiele. I nie chodzi tylko o stosunek do kościoła. Dla mnie rażącym przykładem tego typu zachowania są podatki – dodał. Szef Polski Razem przyznał, że wizyta Tuska w Watykanie w trakcie trwania kampanii to chwyt wyborczy.

 

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *