Gowin: Media mainstreamowe otaczają Tuska kokonem

Media głównego nurtu otaczają Donalda Tuska barierą, która ma go chronić przed atakami. Spodziewałem się tego, że nie będą drążyły sprawy finansowania KLD przez CDU – mówił w „Prosto w oczy” Jarosław Gowin.

Andrzej Olechowski, jeden z założycieli Platformy Obywatelskiej, potwierdził wczoraj informacje Pawła Piskorskiego na temat finansowania Kongresu Liberalno-Demokratycznego przez niemiecką partię CDU. Piskorski napisał o tym w swojej książce „Między nami liberałami”. O tym dlaczego media głównego nurtu nie są zainteresowane tematem mówił w porannym programie Telewizji Republika lider Polski Razem Jarosława Gowina.

Polityk przyznał, że milczenie mediów wcale go nie dziwi. – Media mainstreamowe otaczają Tuska kokonem, barierą która ma go ochraniać przed atakami -stwierdził dodając, że w konsekwencji wiarygodne słowa Piskorskiego zostały właściwie wyśmiane. – Spodziewałem się tego – pokreślił.

Gowin zauważył, że Olechowski nie przyznał wprost, że KLD był finansowany przez CDU, ale podkreślił, że na początku lat 90. w partii tej było bardzo dużo zagranicznych pieniędzy. – Amerykanie mówią, że nie ma darmowych lunchy – powiedział. Gowin dodał, że jeśli we współczesnej polityce funkcjonują osoby, które przyjmowały zagraniczne pieniądze, to należałoby zapytać o suwerenność podejmowanych przez nich decyzji.

– Pytanie czy niemieckie lunche są darmowe – śmiem wątpić – skwitował polityk.

 

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *