Gowin: Na czele MON powinien stać człowiek, który nie zna uczucia strachu

Przedyskutowaliśmy moją ewentualną nominację z Beatą Szydło bardzo gruntownie. Nie jestem elementem gry wizerunkowej – mówił w programie „Jeden na jeden” Jarosław Gowin (Polska Razem) komentując słowa Beaty Szydło, że to właśnie on będzie ministrem obrony w ewentualnym rządzie kandydatki PiS na premiera.

Beata Szydło oświadczyła w czwartek, że to Jarosław Gowin jest najbardziej prawdopodobnym kandydatem na stanowisko szefa MON w rządzie Prawa i Sprawiedliwości.

– Polska musi być bezpieczna. Na czele ministerstwa obrony powinien stać człowiek, który nie zna uczucia strachu – mówił Jarosław Gowin w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim. Przyznał, że premier może swobodnie dobierać sobie współpracowników.

– Od przeszło roku byłem jedynym przedstawicielem Zjednoczonej Prawicy w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego – argumentował Gowin.

Propozycja z początku lipca

– Nie jestem elementem gry wizerunkowej. Przedyskutowaliśmy to z panią prezes Szydło bardzo gruntownie – podkreślił były polityk PO. Gowin zdradził, że już na początku lipca Beata Szydło rozpoczęła z nim rozmowy na temat ewentualnego podjęcia stanowiska ministra obrony. Jednocześnie dodawał, że póki co jest tylko kandydatem na stanowisko. – Musimy wygrać wybory. Teraz to byłoby dzielenie skóry na niedźwiedziu – zaznaczył były minister sprawiedliwości.

– Media próbowały wepchnąć prezes Szydło innego kandydata – ocenił, odnosząc się do informacji, że resort obrony miałby objąć Antoni Macierewicz. – Pani Szydło doszła do wniosku, że trzeba przeciąć te spekulacje, poinformowała mnie o tym dzień wcześniej rano (w środę – red.) Jasna decyzja, krótkie żołnierskie słowa. Przyjąłem propozycję – dodał.

Gowin ceni Siemoniaka

– Bardzo cenię ministra Tomasza Siemoniaka. Jeśli wygramy wybory parlamentarne, a ja będę szefem MON, będę kontynuować to, co dobre w dorobku mojego poprzednika. Ale nie jestem parawanem – stwierdził odnosząc się do słów Siemoniaka z czwartku, który stwierdził, że Gowin „godzi się na rolę parawanu dla Macierewicza”.

Komentarz do słów Macierewicza

Były minister sprawiedliwości w rządzie Donald Tuska odniósł się do słów Antoniego Macierewicza, który podczas spotkania z Polonią w Chicago przyrównał Bronisława Komorowskiego do Bolesława Bieruta i Jakuba Bermana, sugerował również współpracę Donalda Tuska z niemieckimi służbami. – Myślę, że (słowa Macierewicza – red.) zostały mocno podkoloryzowane i przeinaczone przez media, nie zmienia to faktu, że z tego typu wypowiedziami się nie zgadzam. Jeżeli pana by interesowało moje stanowisko na temat tego, czy Donald Tusk był agentem Stasi, to też mówię jednoznacznie: mam wiele zarzutów do Donalda Tuska, bo uważam, że te 7 lat, kiedy był premierem, można było wykorzystać zdecydowani lepiej; nie mam żadnych zarzutów wobec jego uczciwości i patriotyzmu – podkreślał Gowin w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.

źródło: tvn24.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *