Gowin: Nie zmieniłem poglądu na podatki. Dlatego zmieniłem partię

Dzisiaj w programie „To był dzień otwarcie” Jarosław Gowin powiedział, że nie możemy wierzyć, że Premier chciał obniżyć podatki, ale z powodu kryzysu nie mógł – m.in. Szwecja i Węgry w trakcie kryzysu obniżały podatki, dzięki temu miały wzrost gospodarczy. Ja w przeciwieństwie do Donalda Tuska nie zmieniłem poglądu na podatki – właśnie dlatego zmieniłem partię. Platforma oszukała wielu swoich wyborców, oszukała Polaków.

Teraz, gdy odszedłem buduję alternatywę – powiedział Gowin. – Partię, która jest rzeczywiście partią wolnorynkową.

Wolni ludzie, niskie podatki – to jest to, co sprzyja rozwojowi gospodarki.

– Donald Tusk nie potrafi obniżyć podatków, ponieważ państwo którym kieruje jest niesłychanie marnotrawne. Jednym z przykładów jest dzisiejsze unieważnienie przetargu na budowę bramek na autostradzie. Ta decyzja będzie kosztowała podatników osiem milionów złotych.

Po 10 latach obecności w Unii 3 miliony Polków wyemigrowało, mamy dwu-cyfrowe bezrobocie. Polacy zarabiają cztery razy mniej niż w Europie Zachodniej. – wyliczał Jarosław Gowin, wskazując na niesprawność rządu.

Jeśli polska gospodarka ma się rozwijać to musi być rewolucja podatkowa. Podatki muszą być obniżone, a także muszą być uproszczone. Poza tym podatki muszą płacić wszyscy – również koncerny zagraniczne.

Pieniądze z OFE to są pieniądze prywatne, które rząd znacjonalizował, bo chce kupić sobie czas, kosztem młodego pokolenia.  – powiedział Jarosław Gowin i dodał, że jego zdaniem najwyższy czas zacząć pracować nad nowym systemem emerytalnym.

Jeżeli chcemy, żeby polska gospodarka się rozwijała – potrzebujemy wolnego rynku. – podkreślił lider Polski Razem.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *