P1040575

Gowin: Rozczarowani wyborcy PO i PiS – zagłosujcie na Polskę Razem!

19 Maj 2014

Dzisiaj na konferencji prasowej Jarosław Gowin i Paweł Kowal zaprezentowali najnowszy spot Polski Razem Jarosława Gowina:

– Donald Tusk i Jarosław Kaczyński od 10 lat prowadzą wojnę, która oddala nas od prowadzenia dobrej polityki i rozwiązywania problemów milionów Polaków. Próbują nas przekonać, że różnią się prawie we wszystkim. Tymczasem jaka jest prawda? Tusk podniósł podatki, Kaczyński zapowiada, że zrobi to jak dojdzie do władzy. Gdy Donald Tusk robi skok na oszczędności emerytalne Polaków, Kaczyński zapowiada, że zrobi to samo. – wyliczał szef Polski Razem.

– W rzeczywistości Donald Tusk i Jarosław Kaczyński są do siebie tak podobni jak Kaczor i Donald. – powiedział Jarosław Gowin i pokazał dwie identyczne zabawki przedstawiające Kaczora Donalda.

– Głosowanie na Platformę lub PiS to zmarnowanie głosu. Dzisiaj już wiemy, że słowa Donalda Tuska są obietnicami bez pokrycia. Wiemy też, jak nieskuteczny jako lider największej partii opozycyjnej jest Jarosław Kaczyński. Można odnieść wrażenie jakby prezes PiS-u usiłował przegrać wybory; jakby bał się wzięcia odpowiedzialności za sprawowanie władzy. – Jak inaczej można zrozumieć to, że wydając miliony na płatne reklamy telewizyjne PiS rezygnuje z bezpłatnego czasu antenowego? – zapytał retorycznie Jarosław Gowin.

– Wzywamy rozczarowanych wyborców Donalda Tuska i rozczarowanych wyborców Jarosława Kaczyńskiego, aby tym razem nie marnowali swojego głosu. Nie głosujcie na tych dwóch niemal identycznych polityków.

– Wzywamy rozczarowanych wyborców Platformy i PiS-u do głosowania na Polskę Razem. – mówił Gowin.

– Niedługo może się tak zdarzyć, że dojdzie do porozumienia w Sejmie w sprawie zmienienia konstytucji i zostanie wprowadzone euro. – powiedział Paweł Kowal. – Takie rozwiązanie byłoby fatalne dla polskich rodzin.  Mówimy o tym od tygodnia i znamienne jest milczenie całego Kaczora Donalda w tej sprawie. Mówi się po cichu, że Platforma może się przygotowywać by wprowadzić euro.

– Polska Razem mówi, że jeśli euro to tylko po referendum. To jest nasz warunek. Z tym pójdziemy do wyborów i to będziemy wszystkim mówili. – podkreślił Kowal.

Chcieliśmy też zapowiedzieć nową modę w polskiej polityce – Głosujcie na nowe, inne, mniejsze partie; nie głosujcie na Kaczora Donalda. Ta moda przyniesie Polsce coś dobrego.

Jarosław Gowin i Paweł Kowal zachęcali do wejścia na stronę NIEZMARNUJGLOSU.EU, gdzie znajdziecie państwo dwa obszerne katalogi obietnic składanych przez Donalda Tuska I Jarosława Kaczyńskiego, którym ci panowie się sprzeniewierzyli