Gowin: Spotkania opozycji z premier powinny stać się praktyką

Przedstawiciel klubu Sprawiedliwa Polska – o ile zostanie zaproszony – spotka się z premier Ewą Kopacz – poinformował szef SP Jarosław Gowin. Dodał, że jego zdaniem takie spotkania powinny stać się „dobrą praktyką, a nie elementem kampanii wyborczej”.

Gowin zaznaczył, że on osobiście nie weźmie udziału w środowym spotkaniu, na które premier zaprosiła liderów partii politycznych. – Niestety koliduje to z moimi obowiązkami tego dnia – powiedział. Zaznaczył, że klub SP z pewnością wydeleguje swojego przedstawiciela na spotkanie z szefową rządu, ale na razie nie wie jeszcze kogo.

Zdaniem Gowina spotkania premier z przedstawicielami wszystkich klubów – także opozycyjnych – powinny stać się stałą, dobrą praktyką, a nie elementem kampanii wyborczej”. – Bo nie mam złudzeń, co do motywów, które kierują panią premier. To widać było już przy okazji expose, gdy premier – nawołując do pokoju między Jarosławem Kaczyńskim i Donaldem Tuskiem – zrzuciła winę za konflikt tylko na jedną ze stron. To element kampanii” – ocenił.

– Będziemy jednak brali słowa pani premier za dobrą monetę i na spotkanie przyjdziemy – zapowiedział Gowin. Dodał, że oprócz zaproponowanego przez premier tematu wprowadzenia budżetu obywatelskiego w każdej gminie chciałby poruszyć tematy związane z energetyką i służbą zdrowia. – Przede wszystkim trzeba mówić o tym, jak działać po dewastującym polską gospodarkę szczycie klimatycznym; poniesiemy za jego ustalenia bardzo wysoką cenę. Po drugie – katastrofalny stan polskiej służby zdrowia. Już te dwa tematy są bardzo ważne i rozległe – mówił szef klubu SP.

Premier Ewa Kopacz zwróciła się w poniedziałek do liderów partyjnych z apelem o współpracę; zaprosiła ich na środę – na spotkanie w sprawie wprowadzenia budżetu obywatelskiego w każdej gminie. Kopacz wielokrotnie podkreślała też konieczność zmian w polskiej polityce. – Razem zamknijmy drzwi tej starej polityce. Co to oznacza dla Polaków? Oznacza, że nigdy więcej „trzech poziomów niżej”, ale też nigdy więcej „pisowskich śmieci”; nigdy więcej „pan jest zerem, panie pośle”, ale też nigdy więcej „unijnej szmaty”. Ja chcę to dziś obiecać Polakom i apeluję do Jarosława Kaczyńskiego o takie samo zobowiązanie” – podkreśliła Kopacz, nawiązując do różnych wypowiedzi polityków. – Czekam na tę zmianę, wszyscy Polacy na tę zmianę czekają – oświadczyła.

źródło: onet.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *