DSC_8692

Gowin: Tusk powinien przeprosić Polaków

04 Maj 2014

Jarosław Gowin zaapelował dzisiaj do premiera Tuska, aby ten przeprosił Polaków, za to, że nie zrealizował swojej obietnicy obniżenia podatków.

Na spotkaniu z mediami, które odbyło się dzisiaj w Andrzejowie, lider Polski Razem przypomniał, że Donald Tusk składał te obietnice nie tylko jako polityk opozycji, ale również jako premier.

W sobotę w Polsat News Donald Tusk oświadczył, że rząd zamiast obniżać podatki woli poprawiać jakość usług świadczonych przez państwo, które obecnie są na niskim poziomie. Jarosław Gowin powiedział, że premier powinien przeprosić nie tylko wyborców Platformy Obywatelskiej, ale również tysiące działaczy PO, gdyż ogromna większość z nich „podchodziła do programu głoszonego przez Tuska z ogromnym zainteresowaniem”.

– Dziś widać, że premier nie był szczery, gdy mówił, że PO jest partią, która będzie obniżać podatki oraz koszty funkcjonowania państwa. Donald Tusk był szczery, gdy kilka miesięcy temu powiedział, że z biegiem lat staje się socjaldemokratą – powiedział lider Polski Razem.

Gowin, a także obecny na spotkaniu John Godson wyrazili obawę, że po wyborach parlamentarnych w 2015 roku mogą nas czekać rządy socjaldemokratycznej PO i socjalistyczno-komunistycznego SLD.

Lider łódzkiej listy do PE przypomniał, że Tusk obiecywał obniżenie podatków, a teraz postępuje przeciwnie do tego co deklarował.