Gowin w TVP Info: Potrzebny „plan Marshalla” dla Ukrainy

Powinniśmy, jako Europejczycy, wypracować pozytywny plan dla Ukrainy. Dzisiaj potrzeba takiego unijno-amerykańskiego „Planu Marshalla” dla Ukrainy i to Polska powinna być liderem takiego porozumienia – powiedział Jarosław Gowin w programie „Dziś Wieczorem” na antenie TVP Info.

Według prezesa PRJG taki plan powinien obejmować co najmniej cztery podstawowe punkty. Po pierwsze, musi obejmować pomoc materialną. Po drugie Unia Europejska powinna określić precyzyjny termin zniesienia wiz dla Ukraińców. Po trzecie – powinien powstać Uniwersytet Partnerstwa Wschodniego i jego siedziba powinna być w Polsce. Po czwarte wreszcie potrzebujemy propozycji energetycznych, które pozwolą Ukrainie uniezależnić  się od Rosji. – zaproponował Gowin.

– Polscy politycy powinni jeździć na Ukrainę. Istnieją momenty historyczne, w których trzeba decydować się na odważne kroki. Obecność polskich polityków na Majdanie to wyraz wsparcia dla demokratycznych aspiracji Ukrainy. Oczywiście inaczej może zachowywać się opozycja, a inaczej władze. Musimy zachować kanały dialogu także z obozem prezydenckim, z Wiktorem Janukowyczem. – mówił prezes PRJG.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *