Gowin we Wrześni: Jestem twardym facetem

Jarosław Gowin we Wrześni: – Nie boję się imigrantów, bo jestem twardym facetem – podkreślił Jarosław Gowin na wrzesińskim rynku. Wypowiedź posła, że nie pozwoli na wysadzanie polskich niemowląt w powietrze przez islamistów, stała się inspiracją rysunku satyrycznego popularnego na Facebooku.

Jarosław Gowin we Wrześni: Kandydat z listy PiS do Sejmu, który odwiedził nasze miasto 24 września bezwzględnie sprzeciwia się przyjmowaniu imigrantów z krajów islamskich, choć zdaje sobie sprawę, że większość z nich to uczciwi ludzie.

Jednak nie o imigrantach, tylko o niedawno uchwalonej ustawie o rewitalizacji, która likwiduje ograniczenia dla powstawania wielkopowierzchniowych sklepów poseł mówił najwięcej. Podczas prac nad tą ustawą wykreślono zapis z ustawy o planowaniu przestrzennym ograniczający budowę sklepów o powierzchni powyżej 400 metrów kwadratowych. Odtąd samorząd nie mógłby decydować, czy hiper- i supermarkety mogą powstawać w gminie. Błąd zauważyli małopolscy przedsiębiorcy domagając się korekty i tak ustawa trafiła do poprawy.

– Ta ustawa powinna wylądować w koszu, bo w bardzo niejasnych okolicznościach wprowadzono poprawkę, która de facto prowadzi do likwidacji polskiego handlu – perorował polityk. – Nie mamy nic przeciwko inwestorom zagranicznym, przeciwnie witamy ich z otwartymi ramionami, ale pod jednym warunkiem – że konkurują z polskimi przedsiębiorcami na sprawiedliwych zasadach.

Podatek obrotowy od sklepów wielkopowierzchniowych, od zagranicznych firm ubezpieczeniowych i banków, repolonizacja banków to kolejne zobowiązania, z którymi Jarosław Gowin idzie do wyborów.

Nauczycielka Agnieszka Mirecka-Katulska, dwójka na liście PiS z okręgu gnieźnieńsko-konińskiego, która również uczestniczyła w konferencji wzięła w obronę przywileje pedagogów. Kandydatka na posłankę zdecydowanie sprzeciwia się na likwidacji karty nauczyciela, bo zawód ten jest zawodem zaufania publicznego.

– Modyfikacja tak, ale nie likwidacja. Dyrektorzy szkół są za, bo likwidacja umożliwiłaby im swobodniejsze działanie – zatrudnianie nauczycieli na zasadzie zleceń. Dyrektor jest pracodawcą, mógłby traktować nauczyciela jak każdego innego pracownika. Moim zdaniem nauczycielowi powinno przysługiwać więcej praw.

źródło: wielkopolska.naszemiasto.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *