Gowin: zarodek to nie tkanka

Projekt ustawy o leczeniu niepłodności jest nie do przyjęcia chociażby z dlatego, że traktuje ludzki zarodek jako tkankę, a nie jako istotę ludzką – mówi Jarosław Gowin.
Projekt ustawy o leczeniu niepłodności jest nie do przyjęcia chociażby dlatego, że traktuje ludzki zarodek jako tkankę, a nie jako istotę ludzką – mówi w wypowiedzi dla KAI Jarosław Gowin, prezes partii Polska Razem i przewodniczący klubu parlamentarnego Sprawiedliwa Polska. W poprzedniej kadencji Sejmu – jako poseł PO – był przewodniczącym Komisji ds. Bioetycznych przy premierze i inicjatorem powstania projektu (z 6 grudnia 2008) ustawy o ochronie genomu ludzkiego i embrionów ludzkich.

Publikujemy wypowiedź posła Jarosława Gowina.

Projekt ustawy o leczeniu niepłodności jest nie do przyjęcia chociażby z jednego podstawowego powodu. Otóż w tym projekcie ludzki zarodek traktowany jest jako tkanka, a nie jako istota ludzka. Ten projekt jest koronnym dowodem na przesunięcie Platformy Obywatelskiej na pozycje partii zdecydowanie centrolewicowej. Odbiega on nawet od wersji przygotowanej w poprzedniej kadencji przez Małgorzatę Kidawę-Błońską. Idzie na dużo dalsze niż w tamtym projekcie ustępstwa wobec politycznej poprawności. Głosowanie nad tym projektem będzie testem dla tych posłów z Platformy, którzy ciągle jeszcze określają się mianem konserwatystów. Zobaczymy, na ile to samookreślenie jest już tylko listkiem figowym, a na ile skłania jeszcze niedobitki prawego skrzydła Platformy do wykazywania jakiejś politycznej samodzielności.

 źródło: idziemy.com.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *