Kowal o wyborze nowego marszałka Sejmu: Platforma źle to rozegrała

Paweł Kowal uważa, że Jerzy Wenderlich mógłby tanecznym krokiem wejść do historii jako marszałek wakacyjny. – Platforma źle to rozegrała. To dalszy ciąg atrofii władzy większościowej Platformy, że oni są tacy „najmądrzejsi we wsi”, a na końcu nie byli w stanie doczytać do końca regulaminu. Nie zdawali sobie sprawy z tego, co robią. I teraz władza jest w rękach Wenderlicha – podkreślił polityk.

W środę rano zebrał się Konwent Seniorów. Po posiedzeniu kierujący obecnie pracami Sejmu wicemarszałek Jerzy Wenderlich ogłosił, że kluby mają czas na zgłaszanie kandydatów na nowego marszałka do godz. 19. Jego wybór odbędzie się jutro.

Wybór nowego marszałka jest konieczny po tym, gdy rezygnację z tej funkcji złożył Radosław Sikorski – to pokłosie tzw. afery podsłuchowej i decyzji o odejściu z pełnionych dotychczas funkcji osób, których nazwiska pojawiają się w podsłuchanych i ujawnionych prywatnych rozmowach ministrów i polityków PO.

Jak na razie kandydatami na kolejnego marszałka są obecna rzeczniczka rządu, posłanka PO Małgorzata Kidawa-Błońska oraz poseł SLD, wicemarszałek Wenderlich.

źródło: wp.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *