Kowal: Potrzebna jest realna pomoc Ukrainie już teraz

Paweł Kowal był dziś w południe gościem w programie 1 Polskiego Radia. Wraz z Pawłem Zalewskim komentował sytuację na Ukrainie a także planowane na czerwiec podpisanie umowy stowarzyszeniowej z Mołdawią oraz Gruzją.

„Potrzebna jest realna pomoc Ukrainie już teraz, jeżeli jej nie pomożemy finansowo i logistycznie, to będziemy musieli kupować więcej czołgów.” – mówił europoseł Polski Razem Jarosława Gowina. Paweł Kowal podkreślił, że ze strony Zachodu może być to najsilniejsza sankcja wobec Rosji.

„Każdy eurorealista zdaje sobie sprawę z tego, że cena gazu musiałaby być ceną pomiędzy ceną dla Niemiec a ceną dla Polski. Więc niekoniecznie byłoby to dla Niemców korzystne.” – skomentował ewentualne wspólne zakupy gazu przez Polsk oraz Niemcy.

„Apelowałbym o realizm i wyobraźnię handlową. Nawet jeżeli ktoś jest wściekły na politykę Putina, to nie wszystko da się zmienić  w dwa tygodnie.” – mówił Paweł Kowal

„Czy słowa kanclerz Merkel, która z jednej strony jest ograniczona starymi zwyczajami dyplomacji niemieckiej, a z drugiej czuje, że trzeba zrobić coś więcej, za kilka miesięcy się zweryfikują.” – powiedział eurodeputowany Polski Razem Jarosława Gowina.

„Powinniśmy powiedzieć Unii, by się odczepiła od łupków” – skomentował ewentualne regulacje wydobycia gazu łupkowego przez Unię Europejską.

Całej rozmowy można posłuchać pod adresem: http://www.polskieradio.pl/7/477/Artykul/1093150,Kryzys-na-Ukrainie-Politycy-Putin-chce-rozbic-UE

 

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *