Michałek o Państwowej Uczelni Zawodowej w Grudziądzu

22 Sierpień 2020

Michałek o Państwowej Uczelni Zawodowej w Grudziądzu

Dziś w Grudziądzu odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Panią Iwonę Michałek, dotycząca utworzenia Państwowej Uczelni Zawodowej w Grudziądzu.


Konferencja inaugurowała kluczowy proces tworzenia tejże uczelni. Złożono już dwa wnioski do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – jeden o utworzenie uczelni, drugi o utworzenie kierunku studiów.


Powstająca uczelnia wyższa ma mieć profil techniczny i kształcić przyszłych inżynierów, elektroników, informatyków i programistów w ścisłej współpracy z regionalnym przemysłem, niejako odpowiadając na jego zapotrzebowanie na kadry.

Dzięki tej inicjatywie, Grudziądz zyska swą pierwszą uczelnię wyższą. Do tej pory, Grudziądz był największym miastem w Polsce bez uczelni wyższej. Jej powstanie to wielka szansa przyciągnięcia studentów i pracowników naukowych oraz rozwijania współpracy między miastem a przedstawicielami świata nauki, biznesu i samorządu.

Uczelnia to owoc współpracy Pani Minister z Premierem Jarosławem Gowinem (ówczesny Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego) oraz Wojskowymi Zakładami Uzbrojenia.

„Chciałam podziękować publicznie Panu Premierowi Jarosławowi Gowinowi, bo to dzięki jego decyzji jako Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego procedujemy tę sprawę i jesteśmy coraz bliżej jej realizacji”

W toku całego procesu kształcenia, studenci mają pobierać nauki języka angielskiego, w tym języka branżowego. Praktyczne zdobywanie wiedzy w tym zakresie umożliwi współpraca WZU S.A. z renomowanymi firmami światowymi z branży zbrojeniowej, a także z uczelnią z USA – University of Alabama w Huntsville.


Już w poniedziałek dojdzie do kolejnego etapu realizacji tej inwestycji – porozumienie podpiszą Prezydent Miasta Grudziądz oraz Wojskowe Zakłady Uzbrojenia w Grudziądzu.

Relacja z konferencji w linku: http://egrudziadz.pl/grudziadz-tv/grudziadz-polityka/zlozono-wniosek-w-ministerstwie-nauki-i-szkolnictwa-wyzszego-ws-utworzenia-panstwowej-uczelni-zawodowej-w-grudziadzu-przy-wzu.html