Minister Jarosław Gowin o planach na konkurs o nowej ustawie dotyczącej szkolnictwa wyższego. Relacja Trójki.

W środę w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbył się pierwszy w tym resorcie Tweetup. Relacje z tego spotkania przedstawiło Polskie Radio- program Trójka.

Szef resortu Jarosław Gowin powiedział, że chce, aby ustawa ta powstała oddolnie i by dawała środowisku akademickiemu jak największą wolność.

Podczas spotkania minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin mówił o priorytetach jego resortu. Będą nimi innowacyjność i związki między nauką a gospodarką, a także szkolnictwo wyższe – chodzi m.in. o jego odbiurokratyzowanie.

– Bardzo szybko – od najbliższego roku akademickiego – przeprowadzimy szereg chirurgicznych cięć, które uwolnią polskie uczelnie, studentów, wykładowców, uczonych, od kajdan biurokratycznych – zaznaczył minister.

Zapowiedział, że wkrótce będą przedstawione do konsultacji społecznych projekty rozporządzeń dotyczące Krajowych Ram Kwalifikacji i Polskiej Komisji Akredytacyjnej. – To są dwie największe biurokratyczne (…) bariery, które utrudniają życie środowisku akademickiemu – skomentował

zachęcamy do zapoznania się z całą relacją: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1572575,Jaroslaw-Gowin-na-poczatek-chirurgiczne-ciecia-w-szkolnictwie-wyzszym

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *