Oświadczenie Zarządu Polski Razem Jarosława Gowina

31 maja w Warszawie odbyło się posiedzenie Zarządu Polski Razem Jarosława Gowina. Zachęcamy do zapoznania się z treścią oświadczenia Zarządu.

Oświadczenie Zarządu Polski Razem Jarosława Gowina
1. Zarząd Polski Razem Jarosława Gowina wyraża podziękowanie wszystkim kandydatom, działaczom i sympatykom partii za zaangażowanie w kampanię wyborczą PRJG w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Szczególne podziękowania kierujemy wobec 223 733 wyborców, którzy oddali w niedzielę głos na kandydatów Polski Razem Jarosława Gowina. Wasze zaangażowanie jest dla nas zobowiązaniem do dalszej ciężkiej pracy na rzecz budowy zdroworozsądkowej partii prawicy.

2. Wynik Polski Razem Jarosława Gowina w wyborach do Parlamentu Europejskiego uznajemy za niesatysfakcjonujący. Jednocześnie zbudowane w ciągu zaledwie pół roku poparcie ponad 3% wyborców uważamy za dobrą podstawę do dalszej działalności. Uzyskane poparcie, a także wystawienie kandydatów we wszystkich okręgach, zebranie ponad 200 000 podpisów i rejestracja list w całej Polsce są dowodem na duży potencjał organizacyjny struktur zbudowanych w oparciu o zróżnicowane środowiska polityczne, obywatelskie
i samorządowe.

3. Polska Razem Jarosława Gowina będzie kontynuować działalność jako samodzielna partia polityczna. Zamierzamy wystawić kandydatów w zbliżających się wyborach samorządowych, a także w wyborach prezydenckich i parlamentarnych w roku 2015.

4. Zarząd Partii wyraża otwarcie na możliwość współpracy wyborczej z innymi środowiskami politycznymi i samorządowymi. Mamy nadzieję na współpracę różnych środowisk centroprawicowych i wolnorynkowych na rzecz zmian w Polsce. Jednocześnie podkreślamy, że otwarcie na koalicje wyborcze i współpracę polityczną możliwe jest tylko przy zachowaniu odrębności instytucjonalnej Polski Razem Jarosława Gowina, a fundamentem ewentualnych porozumień powinna być wspólnota wartości i otwarcie innych środowisk na postulaty programowe Polski Razem Jarosława Gowina.

 

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *