unnamed

Praca, rodzina, podmiotowość – to trzy filary programu Zjednoczonej Prawicy dla Nowej Huty

30 Wrzesień 2015

Podczas wtorkowej konferencji w Nowej Hucie Jarosław Gowin i Jadwiga Emilewicz przedstawili „Plan dla Nowej Huty” Polski Razem.

Nowa Huta potrzebuje nowego impulsu gospodarczego. Projekt „Nowa Huta Przyszłości” musi wyjść poza sferę planów. Chcemy zadeklarować, że zrobimy wszystko, aby po wyborach zaangażować środki finansowe i merytoryczne, aby ten projekt został zrealizowany” – mówił Gowin.

Małopolskie Centrum Nauki dla Krakowa i Małopolski, umiejscowione w Nowej Hucie to rzecz, której będziemy poświęcać szczególną uwagę i doprowadzimy do tego, aby decyzja o lokalizacji i finalne przeprowadzenie tego projektu zostało zrealizowane – przekonywała Jadwiga Emilewicz.

Jarosław Gowin podkreślił, że Nowa Huta ma swoją unikalną tożsamość. Zaproponował że, w przypadku Krakowa chcemy powrotu do historycznego podziału na 4 duże dzielnice, w tym jedną z nich w sposób naturalny byłaby Nowa Huta. Te dzielnice wyposażone byłyby w kompetencje podobne do dzielnic w Warszawie, dzięki temu mieszkańcy Nowej Huty mogliby lepiej dbać o swoje interesy i budować swoją własną tożsamość i podmiotowość.