Renata Janik razem z Jarosławem Gowinem

Była posłanka Platformy Obywatelskiej Renata Janik jest od dzisiaj członkiem partii Polska Razem. Decyzja została ogłoszona w Kielcach w obecności lidera tego ugrupowania – Jarosława Gowina, wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Parlamentarzystka od kwietnia ubiegłego roku nie jest już członkiem PO. Zrezygnowała, bo – jak przypominała dzisiaj – nie akceptowała zmian, które zaczęły następować w tej partii.

– Z Jarosławem Gowinem znamy się dobrze z pracy klubowej, współpracowaliśmy blisko i oboje należeliśmy do tego samego, konserwatywnego skrzydła partii. Mamy bardzo podobne poglądy, więc gdy otrzymałam kilka miesięcy temu propozycję przystąpienia do Polski Razem, zdecydowałam się na to – powiedziała Renata Janik.

Wicepremier Gowin poinformował przy tej okazji, że Renata Janik zostanie od przyszłego tygodnia jego doradcą w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ma zajmować się przekonywaniem parlamentarzystów do przygotowywanej na jesień nowej ustawy o szkolnictwie wyższym.

– To będzie bardzo istotna reforma, szeroko konsultowana ze środowiskiem akademickim i zależy nam na tym, aby była prezentowana przez osobę z parlamentarnym doświadczeniem – powiedział Jarosław Gowin.

Lider Polski Razem nie wykluczył, że Renata Janik będzie jednym z kandydatów Polski Razem w przyszłorocznych wyborach samorządowych.

– Negocjujemy w obozie zjednoczonej prawicy wystawienie jednej wspólnej, szerokiej listy w wyborach do sejmików wojewódzkich i w miastach wojewódzkich. Mam nadzieję, że będziemy rozpatrywać także kandydaturę Renaty Janik, choć na razie zbyt wcześnie mówić o szczegółach – powiedział.

Renata Janik była posłem na Sejm w latach 2013-2015, zastąpiła w ławach poselskich zmarłego w trakcie kadencji Konstantego Miodowicza, wcześniej była radną Powiatu Kieleckiego Ziemskiego.

Źródło: http://www.radio.kielce.pl/pl/post-59072

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *