WhatsApp Image 2021-06-08 at 12.16.06 (1)

Spotkanie J. Gowina z inwestorami w Łódzkiej SSE

08 Czerwiec 2021

Dziś w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej odbyło się spotkanie wicepremiera J. Gowina z 26 firmami, które dołączyły do Łódzkiej Strefy.

Zamierzają one zainwestować blisko 1,3 miliarda zł oraz stworzyć i utrzymać ponad 2 tysiące miejsc pracy. Wśród nich najwięcej jest firm polskich i z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Stanowią one ponad 65 proc. wszystkich inwestycji. Są to firmy z branż: meblarskiej, spożywczej, przemysłu drzewnego, logistyki i spedycji oraz produkcji maszyn dla sektora spożywczego. Polskie firmy coraz więcej inwestują również w nowoczesne technologie i śmiało wchodzą w Industry 4.0.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest katalizatorem rozwoju inwestycyjnego firm z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz dużych inwestorów. To kolejny krok ku wzmocnieniu konkurencyjności polskiej gospodarki – wsparcie w procesie optymalizacji i cyfryzacji firm, szczególnie we współpracy z młodymi technologicznymi przedsiębiorcami. Technologie muszą być odpowiedzią na bieżące potrzeby gospodarki, jej realne problemy czy wyzwania. Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna to jednak nie tylko nowoczesne inwestycje, ale także tysiące miejsc pracy. To bardzo budujące, że do ekosystemu Łódzkiej Strefy Ekonomicznej przystąpią kolejne firmy.”

– powiedział wicepremier J. Gowin podczas uroczystości.

W wydarzeniu wzięła również udział wiceminister Anna Kornecka, która razem z premierem Jarosławem Gowinem odwiedziła Specjalną Strefę Ekonomiczną.