Z Gowinem apelują o opamiętanie w kwestii ZIT

Polska Razem zarzuca Platformie Obywatelskiej, że prowadząc wewnętrzny bydgosko-toruński konflikt naraża całe województwo na opóźnienia w dostępie do środków unijnych w nowej perspektywie. W obecności Jarosława Gowina przedstawiono uchwałę odnoszącą się bezpośrednio do ZIT.

– Delegaci I Zjazdu Polski Razem Zjednoczonej Prawicy krytycznie oceniają działania koalicji PO – PSL. Bilans prowadzonej przez te ugrupowania polityki jest dla naszego województwa dramatyczny. Ubóstwo, bezrobocie, zarobkowa emigracja młodych ludzi i brak perspektyw dotykają mieszkańców Kujaw i Pomorza szczególnie – przeczytał na konferencji prasowej odbywającej się na bydgoskiej Marinie, uchwałę podjętą w czwartek przez wojewódzkie struktury Polski Razem, radny województwa Andrzej Walkowiak – Szczególny niepokój budzi wydłużająca się procedura wdrażania ZIT wojewódzkiego – napisano dalej w uchwale.

Walkowiak wyjaśniał, że brak porozumienia w sprawie ZIT zablokuje także pozostałe środki unijne, co oznaczałoby dalsze zapóźnienia kujawsko-pomorskiego. W dalszej swojej wypowiedzi były poseł wyraził pogląd, że obecnie nie ma czasu na tworzenie stowarzyszenia, czego oczekuje część polityków z Torunia, gdyż wdrażanie tej formy zajęłoby rok.

Bezpośrednie wybory marszałków

– Sytuacja w kujawsko-pomorskim to jest kolejny dowód na słuszność postulatu Polski Razem, aby marszałek wybierany był w wyborach powszechnych, a nie przez Sejmik – mówił na konferencji prasowej poseł Jarosław Gowin – Będę rozmawiał o tym w najbliższym czasie z Andrzejem Dudą i przekonywał go do tego, aby przedstawił taki postulat. Mam nadzieje, że nasi koalicjanci z Prawa i Sprawiedliwości obserwując to co się dzieje w województwie kujawsko-pomorskim przychylą się do naszego postulatu.

Spotkanie wyborcze

Jarosław Gowin przybył do naszego regionu w celu udziału w wyborach we władzach lokalnych. Przewodniczącym struktur w kujawsko-pomorskim został radny Andrzej Walkowiak, zaś wiceprzewodniczącą Iwona Michałek z Torunia.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *