Gowin popiera Kołacińskiego

Jarosław Gowin po publikacji relacji ze spotkania oświadcza, że w staraniach o fotel burmistrza Olesnicy popiera nie Jana Bronsia, ale Michała Kołacińskiego, o którym jednak nie mówił podczas swojej wizyty w Oleśnicy.

Wczoraj w Oleśnicy pojawił się Jarosław Gowin, prezes Polski Razem, aby poprzeć kandydaturę Piotra Dytko z PiS na radnego sejmiku wojewódzkiego. W spotkaniu uczestniczył także burmistrz Jan Bronś. Jarosław Gowin co prawda wprost nie poparł jego kandydatury w nadchodzących wyborach samorządowych, ale dał do zrozumienia, że według niego jest to kandydat warty uznania. – Bardzo wysoko cenię dorobek burmistrza – poinformował prezes partii.

Dzisiaj nasza redakcja otrzymała komunikat od Katarzyny Zawady z biura prasowego Polski Razem. Poniżej publikujemy jego treść.

* * *

W związku z informacjami medialnymi zawartymi w prasie lokalnej oraz na portalach informacyjnych powiatu oleśnickiego na temat poparcia, którego rzekomo miałem udzielić Panu Janowi Bronsiowi, w wyborach na burmistrza miasta Oleśnica, pragnę wyjaśnić następujące kwestie.

6 listopada przyjechałem do Oleśnicy na zaproszenie lokalnych sympatyków Polski Razem Jarosława Gowina. Na otwartym spotkaniu z mieszkańcami Oleśnicy jedyną osobą, której udzieliłem poparcia był Piotr Dytko – kandydat do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, który startuje z 2 miejsca z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Spotkanie w którym uczestniczyłem miało charakter otwarły, Pan Burmistrz mógł w nim uczestniczyć, tak jak każdy inny mieszkaniec Oleśnicy. Rozmowa z Panem Burmistrzem, która miała miejsce podczas spotkania, miała charakter wyłącznie kurtuazyjny, a jej przebieg wynikał z szacunku, który zawsze okazuję gospodarzowi terenu, na którym jestem gościem. Nie można jednak utożsamiać tej rozmowy z udzieleniem jakiegokolwiek poparcia w wyborach samorządowych, co zresztą podkreśliłem na spotkaniu.

W wyborach na burmistrza miasta Oleśnica jedynym kandydatem, którego popieram jest Pan Michał Kołaciński, kandydat obozu zjednoczonej prawicy startujący z Komitetu Wyborczego Wyborców Razem dla Oleśnicy.

z szacunkiem
Jarosław Gowin
Prezes Polski Razem

źródło: mojaolesnica.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *