Gowin nominacja

Porozumienie w Radzie Ministrów

06 Październik 2020

Dziś w ogrodach Pałacu Prezydenckiego o godzinie 14:00 rozpoczęła się ceremonia wręczenia nominacji ministerialnych przez Prezydenta RP, Andrzeja Dudę. Teki ministerialne przypadły m.in. przedstawicielom Porozumienia.

„Uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji i innym prawom Rzeczypospolitej Polskiej, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem” – te słowa mieli zaszczyt dziś wypowiedzieć m.in. Jarosław Gowin oraz Michał Cieślak, wchodząc tym samym do rządu Zjednoczonej Prawicy z ramienia Porozumienia.

Liderowi Porozumienia, Jarosławowi Gowinowi, powierzono funkcję Wiceprezesa Rady Ministrów, składając w jego ręce także kierownictwo nad Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii. Rozstrzygać się w nim będą sprawy dotyczące gospodarki, pracy, budownictwa i turystyki.

Niedługo po ceremonii, minister symbolicznie objął stery resortu przy Placu Trzech Krzyży i zaczął nakreślać kierunki jego działania.

Z kolei Michał Cieślak, poseł Ziemi świętokrzyskiej, został nominowany na stanowisko Ministra – Członka Rady Ministrów. W jego kompetencjach w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów będą znajdować się kwestie dotyczące samorządów.

Michał Cieślak – Minister-Członek Rady Ministrów ds. samorządów

Serdecznie gratulujemy panom ministrom i życzymy owocnej pracy na powierzonych im stanowiskach rządowych.